Bir iki Delilik: Tuğba Hacısüleymanoğlu ve Emre Ezelli

Reading Time: 2 minutes

Sanatçı Tuğba Hacısüleymanoğlu ve beğenilerek izlenen Survivor – Exathlon programlarının oyun tasarımcısı heykeltıraş Emre Ezelli‘nin son sergisi “Bir iki delilik” 9 Ağustos Perşembe günü Soul’n Art Akaretler’de başlıyor. Sanatçılar, Anadolu’da antik çağlarda kullanılan çocuk oyuncaklarını ahşap, yorgun metal ve kilim malzemeleri ile yeniden yorumluyor.

Antik çağ kültüründen yola çıkarak dün ile bugün arasında bir köprü kuran Tuğba Süleymanoğlu ve Emre Ezelli, oyun ve oyuncak temalarının altını çiziyor. 18 parçadan oluşacak “Bir iki delilik” 9-16 Ağustos tarihleri arasında Soul’n Art Akaretler’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

“Sürekli merakım intiharımı engelliyordu.”
Emre Ezelli

Toplamda 10 farklı sergiye imza atan Ezelli bir önceki sergisinde hatırlayacağınız gibi kadın, doğurganlık ve aile konuları Ütopya’da işlemişti. Yine bu konularla bağlantılı olarak çocuk oyuncaklarını irdeleyerek çıkarımlarını ahşap ve metal malzemelerle 21. yüzyıla yorumluyor. Türkiye’de 3. sergisini düzenleyecek Emre Ezelli, 1 hafta sürecek sergiye tüm sanatseverleri bekliyor.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *