Çocuklarınız İçin Eğitici 7 Uygulama

Reading Time: 2 minutes

Ebeveynlerin birbirini daha iyi tanıdığı karantina günlerinde bir diğer önemli önemli husus çocukları. Eğitime online olarak devam ediliyor ve mutlaka arta kalan zaman oluyor. Sorun ise bu arta kalan zamanın efektif bir şekilde değerlendirilebilmek.

Çocukların ise ilk yaptığı şey telefonlarına veya tabletlerine sarılmak. Bir gerçek var ki teknolojiyi düşman ilan edip onu yasaklayamayacağımız. Fakat, teknolojinin yararlarından faydalanıp durumu lehimize çevirmek en iyi seçenek olacaktır. Eğitici olarak adlandırılan bazı oyunlar, eğlendirirken küçük çocuklara onların düzeyinde İngilizce girdisi sağlayacaktır.

Cihazı vermeden önce ekran süre kısıtlaması koymak, telefonu alma konusundaki iletişimi güçlendirecektir. Bu onun ilgisini çekmiyor ise oynamaya beraber başlamak ilgisini çekmesini kolaylaştıracaktır. İşte bu süreyi değerlendirmek için 7 eğitici uygulama:

Endless Alphabet

3 yaş ve üstü (Bilgisayar, iOS, Android)

Animasyonlu canavarların çocuklarınıza temel ABC’den karmaşık cümlelere kadar öğrenmesini sağlayacak bir uygulama. Çocuğunuzun okumayı öğrenmesine yardımcı olmak için konuşan harflere ve iyi resimli tanımlara sahip bulmaca oyunları vardır. Endless Alphabet’in geliştiricisi Originator, çocukların sözcükleri öğrenmesine yardımcı olan Endless Reader ve İspanyolca kelime dağarcığını önemli ölçüde geliştirmesine yardımcı olan Endless Spanish gibi birçok oyun da sunuyor.

PBS Kids Games

4-8 Yaş (iOS, Android)

PBS Kids, birçok animasyon ve ilgili düzinelerce oyuna sahiptir. Çocuğunuz animasyonu sevmediyse, muhtemelen ilgili oyunuyla ilgilenecektir.

Stop Motion Studio

4 yaş ve üstü (iOS)

Stop-motion, sabır öğreten eğlenceli bir sanat uygulamasıdır. Bu animasyon uygulaması çocukların kendi küçük animasyonlu başyapıtlarını yaratmasına yardımcı olacaktır. Arayüz oldukça basittir, ancak ilk başta bir yetişkinin yardımını gerektirebilir.

Animal Jam

6-12 yaş (Bilgisayar, iOS, Android)

Animal Jam, orijinal olarak National Geographic Society ile işbirliği içinde oluşturulan çevrimiçi bir sanal dünyadır. Çocuklara oyunlar, maceralar, partiler ve sosyal unsurlarla zooloji ve ekoloji hakkında bilgi verir. 160 milyon kayıtlı kullanıcısıyla bulunmaktadır.

Prodigy

6-12 yaş (Bilgisayar, iOS, Android)

Bu matematik tabanlı oyun ücretsizdir. Çocuklar, ödül kazanmak için beceri geliştiren matematik sorularını cevaplayarak oyuna devam eder. İnteraktif bir yönü de var; arkadaşlarıyla oynayabilirler. Oyunda ilerleme kaydettikçe zorluk seviyeleri artar.

Metaverse

(iOS, Android)

Bu artırılmış gerçeklik uygulaması hem kullanıcılar için uygulama hem de öğretmenler veya ebeveynler için basit arayüzlü oyun geliştirme stüdyosu sunar. Kütüphanesinde tüm konularda oyunlar bulmak mümkündür ve her yaş grubu için elverişlidir.

Bazı Çocuk Podcast’lerini Deneyin

Çocuklarınızı eğlendirecek harika podcast’ler için Spotify ve diğer podcast yayın uygulamalarına göz atın. Podcast hayranı iseniz, Pocket Casts’ı yükleyebilirsiniz. Ayrı bir podcast uygulaması indirmenizi öneririm, yanlışlıkla duymalarını istemediğiniz yetişkinlere uygun içeriklere erişimleri olmaz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *